مهارت یادگیری- چرا باید یادگیری را یاد بگیریم؟

چگونه بخوابیم
خواب راحت و آسوده (راهکارهایی برای داشتن یک خواب راحت)
شهریور 16, 1395
یادگیری
یادگیری های بی فایده- چرا یادگیری هایمان تبدیل به عمل نمی شود؟
مهر 9, 1395

مهارت یادگیری- چرا باید یادگیری را یاد بگیریم؟

مهارت یادگیری حلقه گمشده ای در زندگی بسیاری از آدم هاست. شاید از خودتون بپرسید که چرا میگه مهارت یادگیری؟ به خاطر این میگیم مهارت یادگیری، چون مهارت یه عمل آموختنیه که با تمرین و تکرار، میشه اون رو هر روز بهبود داد و مهارت یادگیری دقیقاً همچین شاخصه ای داره. 

یادگیری مهارتیه که یاد گرفتن اون می تونه موفقیت ما رو چند برابر سریعتر کنه. به دلیل اهمیت و وسعت موضوع مهارت یادگیری قصد داریم در چند مقاله از نکات بسیار مهمی بگیم که کمتر در یادگیری هامون به اون ها توجه می کنیم.

برای خیلیامون سواله که چرا وقتی کتاب می خونیم، به سمینارهای آموزشی میریم، فیلم آموزشی می بینیم و … مدتی که از یادگیریمون می گذره، حس می کنیم تقریباً هیچی یادمون نیست و مهارت یادگیری ما لنگ می زنه. از یه کلاس ۴ ساعته بعد از یه ماه ۴ تا جمله هم یادمون نیست و این ما رو خیلی آزار میده و حس می کنیم چون چیزی یادمون نیست، انگار اون زمانی که تو کلاس بودیم عمرمون تلف شده!!

واقعاً مهارت یادگیری ما مشکل کجاست؟

بزرگترین مشکل ما در مهارت یادگیری اینه که ما ساختار یادگیری مغز رو خوب نمیشناسیم!

۲ موضوع مهم در رابطه با مغز و مهارت یادگیری وجود داره که باید بدونیم:

۱- هرم یادگیری: سالها قبل ادگار دیل مخروطی رو معرفی کرد و مفهوم جدیدی رو به مهارت یادگیری اضافه کرد که به هرم یادگیری معروف شد. اون گفت: مردم فقط ۱۰ درصد از اون چیزهایی رو که می خونند (مثل کتاب و روزنامه و …)، ۲۰ درصد از اون چیزی رو که می شنوند (مثل فایل های صوتی، رادیو و …)، ۳۰ درصد از اون چیزی رو که مشاهده می کنند (مثل فیلم)، ۵۰ درصد از اون چیزی رو که همزمان هم می بینند و هم می شنوند (مثل یه آزمایش علمی)، ۷۰ درصد از اون چیزی رو که به صورت عملی باهاش درگیر میشن و ۹۰ درصد از اون چیزی رو که شخصاً اجرا می کنن و به دیگران یاد میدن رو یاد می گیرن.

هرم یادگیری۲- منحنی فراموشی

شاید منحنی فراموشی ابینگهاوس معروف ترین نظریه در خصوص خلا در مهارت یادگیری و فراموشی نکات یادگرفته شده در گذر زمان باشه، اما جدیدترین و معتبرترین نظریه در این خصوص نیست. یافته های تحقیقات سال ۲۰۱۵ دانشگاه آلمان در مورد فراموشی در انسان چون بسیار جدیدتر و بروزتره و وقتی فکر می کنیم با واقعیات زندگی و مغز ما منطبق تره، به نظر معتبرتر از نتیجه منحنی فراموشی ابینگهاوس به نظر می رسه.

طبق یافته های منتج از آزمایشات این دانشگاه، اگه تقریباً تمام شرایط درونی و محیطی عاااالی باشه، یعنی استادی که مطلب رو درس میده بسیار مسلط باشه و خیلی ساده مطلب رو به دیگران بفهمونه و روش تدریس خوبی داشته باشه، کلاس به لحاظ امکانات نرم افزاری و سخت افزاری(مثل نور و دمای مناسب، ویدئو پرژکتور و وسایل کمک آموزشی دیگه) در شرایط استانداردی باشه، خود ما با تمرکز کامل و حواس جمع، به صورت کاملاً فعالانه به مطلب گوش بدیم و مطالب رو با چشمانمون دنبال کنیم و از اونچه یاد می گیریم نت برداری کنیم و از استاد سوال بپرسیم، ۹۵% درصد از مطالب رو یاد می گیریم (که البته خودمون هم می دونیم این شرایط بسیار کم اتفاق میفته که همه شرایط عالی باشه) ۳ ساعت بعد از اون کلاس، اگه ما مطالب رو مرور نکرده باشیم، ۵۰ درصد مطالبی که سر کلاس یاد گرفته بودیم از خاطرمون رفته! یک روز بعد ۸۰ درصد اون مطالب فراموش شده و یک هفته بعد ۹۵ درصد و اگه مطالب یاد گرفته شده به همین نحو، مرور نشن هر چی زمان میگذره فراموشی به ۱۰۰ درصد میل می کنه و به جایی میرسیم که وقتی ازمون سوال می کنن که تو چه سمیناری شرکت کردیم، به زحمت اسم و مدرس سمینار رو یادمون میاد!

خب چیکار کنیم که با بهبود مهارت یادگیری، بیشتر و بهتر یاد بگیریم؟

با توجه به دو مفهومی که گفته شد، لازمه ما یه روند یادگیری رو برای خودمون به صورت قانون دربیاریم تا از مطالبی که یاد می گیریم و عمری که میذاریم نهایت بهره و استفاده رو ببریم.

یادگیریِ مهارت یادگیری – راهکار اول: از همه ابزارها و کانال های ورودی ذهنمون برای یادگیری استفاده کنیم. با تمرکز، خوب دیدن و شنیدن مطالب، نت برداری از مطالب، بحث و پرسش از استاد، سعی در پیدا کردن پاسخ های ذهنی از بین مطالب درسی و … مجال حواس پرتی به خودمون ندیم و همه حواسمون رو درگیر یادگیری کنیم.

یادگیریِ مهارت یادگیری – راهکار دوم: به جای اینکه مطالب و کتاب های زیادی رو یک بار بخونیم و فراموش کنیم، مطالب یه کتاب یا سمینار رو چند بار بخونیم و مرور کنیم. چطوری؟ طبق منحنی فراموشی. روشی رو که من انجام میدم رو ازش نتیجه خوبی گرفتم رو خدمتتون بیان می کنم: بعد از اینکه به نتیجه رسیدم که کتاب یا مطلبی متناسب با نیاز و علایق من هست، بار اول کتاب رو می خونم به قصد اینکه اصل کلام رو بفهمم و ببینم دقیقاً حرف حساب کتاب دقیقاً چیه! بار دوم خوندن یعنی بار اول مرور یک ساعت بعد از خوندن مطالب کتاب، اونچه خوندم رو یه مرور سریع می کنم و زیر مطالب کلیدی اون خط می کشم. بار سوم، یک روز بعد مطالبی که هایلایت کردم و زیرش خط کشیدم رو مرور می کنم و با استفاده از تکنیک مایند مپ اون رو خلاصه نویسی می کنم. یک هفته بعد برای بار چهارم، مطالب خلاصه نویسی شده رو مرور می کنم. و یک ماه بعد برای بار پنجم و سه ماه بعد برای بار ششم مطالب رو می خونم. با این روش اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت ما منتقل میشه و می تونیم یه عمر مطمئن باشیم که اون اطلاعات تا لحظه آخر زندگی با ما خواهد بود! مگه اینکه خدایی نکرده بر اثر حادثه ای، حافظمون از دست بره!

یادگیریِ مهارت یادگیری – راهکار سوم: وقتی حس کردیم مطالب رو خوب یاد گرفتیم و می تونیم بخش عمده ای از اون رو به دیگران توضیح بدیم، اون مطالب رو به دیگران یاد بدیم. شک نکنید این بهترین روش یادگیریه! بسیاری از معلم ها بخش قابل توجهی از اون چه یاد گرفتند رو در اثر آموختن به دیگران، کسب کردند! وقتی مطلبی رو به دیگران درس میدیم گاها سوالاتی ازمون میشه که شاید هیچ وقت فکرمون به اون سوال نرسیده باشه! در نتیجه مجبوریم به اون سوال فکر کنیم و جوابی براش پیدا کنیم. انگار در تدریس فکر و کلام ما پرواز می کنه!

در مقاله بعدی مبحث «یادگیری» رو دنبال کنید

متشکرم

سید علی باقرپور

این مقاله را از دست ندهید  هدفگذاری سریع سازمانی به سبک رهبران آینده محور

مدرس و سخنران در حوزه موفقیت و تحول فردی و سازمانی

سید علی باقرپور

1 دیدگاه

  1. سهیل فروزنده گفت:

    کلافه ام از این مشکل همیشگی
    این همه زمان با کمترین میزان یادگیری! ولی به نظرم پیشنهادهای شما به دردم بخوره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام دوره رایگان تحول فردی
GET IT NOW
500% MORE SUBSCRIBERS
EFFICIENCY
BOOST YOUR SALES
CREATIVITY
INSPIRE YOUR VISITORS
BE UNIQUE
CREATE UNIQUE POPUPS
دوره صوتی رایگان تحول فردی
یک ساعت محتوای آموزشی شامل
متن آزمایشی توضیحات
دوره صوتی رایگان تحول فردی
یک ساعت محتوای آموزشی شامل
چگونه هدف گذاری کنیم؟
چگونه موثر برنامه ریزی کنیم؟
چگونه بر تنبلی هایمان غلبه کنیم؟
چگونه از زمانمان بیشترین بهره را ببریم؟
چگونه با صرف زمان کمتر، عملکرد بهتری داشته باشیم؟